Sosyal Medya Topluluk Yönetimi

Sosyal medya üzerinde yürütülen çalışmaların genel amacı hedef kitle ile iletişim kurmaktır. Yapılan bu çalışmalar sonucu bir araya gelerek markamızı takibe alan bu kitle aslında bir çok yönden markamızla ilgili geri bildirimde bulunurlar. Markamızla iletişime geçen topluluğu analiz ederek onlara yön verebiliriz.

Topluluk Yönetimi Nedir?

Sosyal medya pazarlamasının önemli aşamalarından biri olan topluluk yönetimi aslında hedef kitleyi harekete geçirici çalışmaların bütünüdür. Sosyal medya da markamızı takip eden kitlenin ilgi alanlarına yönelik çalışmalar yapmak etkileşimimizi pozitif yönde etkileyecektir. Kitleye özel içerikler, kampanya ve yarışmalar müşteri sadakatini arttıracaktır. Marka olarak kalıcı ve etkili bir sosyal medya stratejisi planlıyorsanız, sizi takip eden kitleyi iyi analiz etmeli ve onları mutlu edecek çalışmalara ağırlık vermelisiniz.

Fezasanat Medya olarak, markanıza ait sosyal medya, web sitesi ve bloglarda hedefe uygun toplulukların oluşturulmasını, bu topluluğa uygun içerik stratejisinin geliştirilmesini ve kitleyi harekete geçirecek iletişim çalışmalarını planlıyor ve uyguluyoruz.

Bu konuda destek almak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.