Medya Planlama ve Satın Alma

Markanızın dijital pazarlama hedefleri doğrultusunda hedef kitlenizle doğru mecralarda doğru frekansta buluşmanız önemlidir. Günümüzde popüler dijital mecraların sayısı ve dijital reklam harcamaları her yıl ciddi oranda artış göstermektedir.

Hedef kitlemize uygun mecralar, sosyal ağlar ve yayın modelleri  dijital ortamda markamızın performansını ve geri dönüşümleri arttırabilir.

Dijital Medya Planı;

  • Satış & Pazarlama
  • Üye Kazanımı
  • Ürün & Hizmet Lansman
  • Farkındalık Yaratma
  • Branding
  • Web Site Trafiği
  • Veri Madenciliği gibi bir çok konu başlığında hazırlanabilir.

Doğru dijital analizler sonrası marka metriklerine uygun bir şekilde kurgulanmış dijital medya planı ve  bu plana uygun satınalım işlemi, markanızın dijital reklam bütçesini maksimum verimle kullanmazını sağlar. Bütçenize uygun şekilde kurgulanan dijital medya planının kampanya sonu analizi ve raporlaması, yeni kampanyaların optimizasyonu için son derece önemlidir.

Neden Dijital Reklam?

2016 yılı sektörel verilerine baktığımızda markaların yıllık reklam bütçelerinin yaklaşık %33’ü dijital kanallarda harcanmış ve 2017 yılı öngörülerine göre bu rakamın %45’lere çıkması bekleniyor. Rekabetin ve alternatif mecra sayısının her geçen gün arttığı bu platformda yer almak ve reklam maliyetlerinizi azaltarak, ölçümlenebilir bütünleşik reklam kampanyaları sürdürmek akıllıca gözüküyor.

Öyle ki, kurguladığınız bir dijital medya planında yaşanan anlık sapmaları takip edebilir ve kampanyanızı optimize edebilirsiniz. Ancak yine de risk almamak için dijital reklam planlamanızı konusunda uzman bir ajanstan destek alarak yürütmek operasyonel kabiliyetinizi arttıracaktır.

Ajans olarak dijital medya planlama ve satınalma konusunda profesyonel olarak hizmet veriyoruz. Siz de bu hizmetten faydalanıp rakiplerinizin bir adım önüne geçmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz yeterli.